Персональний сайт

 
   
Мій блог

Відгук на Музей історії Надвірнянщини

Музей історії Надвірнянщини

Об’єкт #2 мого огляду – Музей історії Надвірнянщини у м. Надвірна. Саме тут, у виставковому залі я проводила персональну виставку «Близьке серцю» ще в 2013 році.

Знаходиться музей в самісінькому центрі Надвірної, на куті двох прохідних вулиць де завжди людно. На мою думку, це один з ключових факторів успіху діяльності музею, а виставковий зал, який знаходиться на першому поверсі одразу біля входу – перевага для художників, які проводять тут персональні виставки. Адже достатньо зробити шумиху біля входу в музей у відповідний час і повний зал народу гарантований. Сам виставковий зал є досить невеликий, площею до 50 квадратних метрів, але він дуже затишний та комфортний, з природнім освітленням, кріпленням для картин та різноманітними стендами, які можна використовувати при потребі.

Дуже привітний персонал, який допомагає буквально у всьому – запрошенні людей, організації ЗМІ і т. п. Причому, роблять це якось ненав’язливо і доступно, що дуже сподобалось. Директорка музею періодично запрошує на такі виставки відомих людей Надвірнянщини – наприклад відкриття моєї виставки відвідав мер Надвірної, що підвищує зацікавленість до музею і до кожної події загалом.

Варто звернути увагу, що в даному виставковому залі проводяться не тільки живописні виставки але й інші види, наприклад: декоративно-прикладного мистецтва (старовинна вишивка сорочок, презентація гурткових робіт учнів, обіт з металу та інших), яке є найпопулярнішим серед місцевих мешканців. Наприклад минулого року була на відкритті виставки «Відлуння величі».

Оскільки Надвірна містечко невелике, черга у музеї на проведення виставки теж не є великою - до півроку. Проте, діє попередній запис де в залежності від тематики виставки, персонал музею старається підтасувати її до місцевих заходів або свят.

Висновки:

Як для маленької Надвірної, то це просто чудове місце для проведення персональних виставок. Такі виставки – це дійсно подія для міста і додаткова  розкрутка самого музею. А місце розташування – ідеально допомагає в реалізації задуманого. Персонал дуже грамотно поєднує заходи в музеї з місцевими подіями та святами і тому, на кожному відкритті тут людно.

Мінуси - невеликий виставковий зал і вузенький коридор. Я презентувала тут картини розміром 50х70 см – для такого залу вони були в самий раз. Більші роботи просто не будуть проглядатися. Також, потрібно враховувати ще музейні стелажі, які присутні в залі теж займають місце. Тому, якщо на відкриття виставки приходить більше 20 людей є ризик, що деякі люди будуть стояти просто на вулиці і зиркати через вікно. Але й це можна перетворити на перевагу, адже створюється масовка в центрі міста, яка зацікавлює людей. А додайте сюди ЗМІ, мера міста чи місцеву знаменитість і маєте фурор. Звісно в межах Надвірної але….

Загалом Музей історії Надвірнянщини приємно здивував – прекрасне місце в прекрасному місті. Продати картину швидше за все тут не вдасться, проте  заявити про себе можна сміливо. І повірте, аудиторія тут дуже велика.

Загальна оцінка 8 з 10.