Персональний сайт

 
   
Мій блог

Огляд Чернівецького обласного краєзнавчого музею

Музей у Чернівцях

Дуже люблю проводити свої виставки у нових місцях, вони завжди цікаві та несуть певний сюрприз для мене. Так як кожне таке місце має свої індивідуальності і фішки, вирішила описати про них, а заодно дізнатися яким чином мистецтво та історія доноситься людям в Україні. Всі описані думки є суб’єктивними і орієнтовані на мої бачення та мій досвід.

Отже об’єкт #1 - Чернівецький обласний краєзнавчий музей. Тут я проводила виставку «Мовою пензля» в далекому 2013 році.

Будівля знаходиться в самому центрі міста Чернівці, розміщений в закритій пішохідній зоні, по якій прогулюються люди і не їздять машини. Архітектура цієї частини вулиці просто шикарна, історично насичена будівлями як для Чернівців.

Сам музей має багато маленьких історичних залів де можна ознайомитися з багатьма видами етнографічних колекцій, книжковими збірками, які є постійно діючими музейними експозиціями. 

Для мене найцікавішим залом є художній виставковий зал – який знаходиться на 2 поверсі. Цей зал призначений для проведення презентацій та персональних виставок сучасних та сталих митців. Цікаво, що для експонування приймаються картини різноманітних жанрів: архітектурні замальовки, пейзажні, та сучасні твори мистецтва. Немає єдиного напрямку в роботах, які виставляються в цьому залі. Структура залу є невеликою, тому можна сміливо виставлятися та не боятися, що наші твори будуть виглядати бідно, або губитися в великому приміщенні. Освітлення залу яскраве, при потребі світло можна дещо відрегулювати (так мені сказали). 

Стандартно, тривалість виставки в цьому залі триває до 3 тижнів. Дуже цікаво, що черга для проведення персональних виставок не дуже велика – до 1 року (можливо це  так попала)! Величезним плюсом цього залу є те, що працівники музею самі розвішують картини, попередньо надіславши фотографії. Спочатку ти складаєш їх попри стінку так, як ти хочеш, щоб вони були розміщенні. І тоді їхні спеціалісти займаються експозицією та підготовкою до відкриття. 

Відкриття в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї проходить цікаво. Так, як я з Франківська і знайомих у цьому місті немає, думала на відкритті буде дуже мало людей. Проте працівники музею зайнялися правильною організацією відкриття. Було запрошено художника, який розказав свою історію та технологію мистецтва. Також моє відкриття виставки відвідали майбутні художники  з вищого  професійне художнє училище №5. А студенти це цікаві люди, з ними завжди легко знайти тему для розмови – тема моєї виставки виявилась для них цікавою! 

Висновки:

Загалом дуже сподобалась комунікація музею з іншими закладами Чернівців та місцевими професорами та художниками. Музей більше співпрацює з традиційним народним мистецтвом ніж сучасним, що й не дивно, адже заклад зовсім не спрямований на комерцію та продаж картин. Чудове поєднання залів безпосередньо музею та виставкового залу створює гармонійну вигоду, як для музею, так і для художників. Великою перевагою і несподіванкою став дуже привітний і досить професійний персонал. Склалося враження, що до моєї виставки підійшли індивідуально, допомога відчувалася відусіль. Мені дуже імпонує цей музей своєю відкритістю.

Із мінусів – низька, стандартна рекламна активність серед містян без креативних рішень. Це виправдовується приміщенням, адже музей на цьому не заробляє, а тільки може збільшити потік відвідувачів. Також приміщення залу досить скуте для сучасного мистецтва і більше напевно підійде народникам і класикам.

Рекомендую Чернівецький обласний краєзнавчий музей митцям-класикам, які не  хочуть продати власні картини, а більше презентувати роботи напоказ.

Загальна оцінка 8 з 10.